Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Majitel Facebooku propustí přes 11.000 lidí, asi 13 procent zaměstnanců

Facebook
Facebook
Foto: EuroZprávy.cz

Americká internetová společnosti Meta Platforms propustí více než 11.000 lidí, což je zhruba 13 procent její pracovní síly. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. V letošním roce jde o jedno z nejmasovějších propouštění v technologickém sektoru.

Meta, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, se potýká s rostoucími náklady a slabším zájmem inzerentů.

Témata:  Meta Platforms Facebook

Související

Aktuálně se děje

20. srpna 2025 15:35

Trumpovo cynické a nechutné gesto. Jde o Nobelovku za mír

Šéf Bílého domu Donald Trump si přivlastňuje zásluhy za diplomatické průlomy, na nichž americká diplomacie pracovala klidně i celé roky. Skutečnost, že v této souvislosti kontaktoval norského ministra financí Jense Stoltenberga s žádostí o Nobelovu cenu míru, působí v kontextu podpory izraelské ofenzivy v Gaze, útoku na Írán a ignorování Ukrajiny jako cynické, a dokonce až nechutné gesto.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Finanční stres může dolehnout na kohokoliv. Je možné se mu vyhnout?

Finanční stres může dolehnout na kohokoliv. Je možné se mu vyhnout?

Většina lidí se čas od času stresuje kvůli penězům. Přijde situace, kdy máte vyšší než obvyklé výdaje, v zaměstnání dostanete nižší odměny nebo máte poníženou mzdu kvůli nemoci. O finančním stresu se mluví ve chvíli, kdy narušuje váš každodenní život. Kvůli strachu o peníze se nemůžete soustředit na jiné oblasti života a užívat si drobné i větší radosti. Jak nad finančním stresem vyzrajete?