Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruský úřad zařadil americkou firmu Meta na seznam teroristů a extremistů

Meta Platforms
Meta Platforms
Foto: Meta Platforms

Ruský úřad Rosfinmonitoring, který má na starosti boj proti praní špinavých peněz a proti financování terorismu, zařadil americkou technologickou společnost Meta Platforms na svůj seznam teroristů a extremistů. Informovala o tom dnes ruská zpravodajská agentura Interfax. Meta je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp.

Ruský soud již v březnu označil firmu Meta za extremistickou organizaci a zakázal provoz sociálních sítí Facebook a Instagram v Rusku. Meta se proti verdiktu odvolala, v červnu však soud její odvolání zamítl. Právnička zastupující Metu v březnu u soudu podle agentury Reuters řekla, že firma neprovozuje extremistické aktivity a je proti rusofobii.

Banky podle zákona musejí organizacím a jednotlivcům umístěným na seznam teroristů a extremistů zmrazit finanční prostředky a přestat jim poskytovat služby.

Na seznam se podle agentury Interfax dostala také lidskoprávní organizace Vesna. Petrohradská prokuratura v září požádala soud, aby organizaci prohlásil za extremistickou a zakázal její činnost v Rusku.

Témata:  Meta Platforms Rusko Facebook

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.