Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Metě hrozí nová vysoká pokuta za obcházení evropských předpisů

Meta Platforms
Meta Platforms
Foto: Meta Platforms

Americké internetové společnosti Meta hrozí nová vysoká pokuta od unijních úřadů. Podle agentury AFP to vyplývá z dnešních tří závazných rozhodnutí Úřadu Evropské unie pro dohled nad ochranou dat (EDPS). Asociace na ochranu soukromí Noyb, která za třemi stížnostmi stojí, firmu obviňuje z obcházení evropských předpisů.

Přesné znění rozhodnutí úřad nezveřejnil. Deník The Wall Street Journal (WSJ) píše, že podle informovaných zdrojů firma nemá vyžadovat od uživatelů souhlas s personalizovanými reklamami na základě jejich online aktivity. To by Metě mohlo ztížit cílení reklamy, které používá při monetizaci svých platforem Facebook, Instagram a Whatsapp.

Jakmile EDPS rozhodnutí oznámí irskému úřadu pro ochranu údajů, který je odpovědný za kontrolu americké společnosti v Evropě, bude tento úřad mít jeden měsíc na to, aby upravil svůj návrh sankcí. Proti novým rozhodnutím unijních úřadů se lze odvolat, což by mohlo vést k jejich pozastavení až do případného zdlouhavého soudního sporu. Pokud by je však Meta akceptovala, mohlo by to jí a další platformám ztížit zobrazování reklam uživatelům na základě toho, na co kliknou a co sledují v aplikacích těchto platforem.

Témata:  Meta Platforms

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 8:23

Den matek je tady. Tipy na dárky na poslední chvíli, které potěší

Dnes slavíme Den matek – svátek, který připomíná vděčnost, lásku a úctu k ženám, které nám daly život. Pokud jste na něj letos zapomněli nebo jednoduše nestihli pořídit dárek včas, nezoufejte. I na poslední chvíli se dají pořídit pozornosti, které potěší a udělají radost.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.