Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Metě hrozí nová vysoká pokuta za obcházení evropských předpisů

Meta Platforms
Meta Platforms
Foto: Meta Platforms

Americké internetové společnosti Meta hrozí nová vysoká pokuta od unijních úřadů. Podle agentury AFP to vyplývá z dnešních tří závazných rozhodnutí Úřadu Evropské unie pro dohled nad ochranou dat (EDPS). Asociace na ochranu soukromí Noyb, která za třemi stížnostmi stojí, firmu obviňuje z obcházení evropských předpisů.

Přesné znění rozhodnutí úřad nezveřejnil. Deník The Wall Street Journal (WSJ) píše, že podle informovaných zdrojů firma nemá vyžadovat od uživatelů souhlas s personalizovanými reklamami na základě jejich online aktivity. To by Metě mohlo ztížit cílení reklamy, které používá při monetizaci svých platforem Facebook, Instagram a Whatsapp.

Jakmile EDPS rozhodnutí oznámí irskému úřadu pro ochranu údajů, který je odpovědný za kontrolu americké společnosti v Evropě, bude tento úřad mít jeden měsíc na to, aby upravil svůj návrh sankcí. Proti novým rozhodnutím unijních úřadů se lze odvolat, což by mohlo vést k jejich pozastavení až do případného zdlouhavého soudního sporu. Pokud by je však Meta akceptovala, mohlo by to jí a další platformám ztížit zobrazování reklam uživatelům na základě toho, na co kliknou a co sledují v aplikacích těchto platforem.

Témata:  Meta Platforms

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy