Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americký deník změnil titulek, podle kterého je Česko postsovětský satelit

Noviny, ilutrační foto
Noviny, ilutrační foto
Foto: Pixabay

Americký deník Wall Street Journal po vlně příspěvků na sociálních sítích upravil titulek článku, v němž se věnuje české iniciativě, jejímž cílem je získání dělostřelecké munice pro Ukrajinu, která už přes dva roky čelí ruské agresi.

Původní titulek článku mluvil o Česku jako o "malém postsovětském satelitním státu ve středu Evropy", který shání munici pro Ukrajinu. Na sociální síti se zvedla vlna nevole, přičemž se neozývali pouze čeští občané.

"Drahý Wall Street Journale, upravil jsem to pro tebe," napsal americký velvyslanec v České republice Bijan Sabet k obrázku, na kterém výše uvedené označení nahradil slovy "demokratický stát po dobu více než třiceti let a důležitý spojenec z NATO".

I americký diplomat byl následně upozorněn, že americký deník změnil znění titulku. Na webu WSJ nyní lidé článek dohledají s nadpisem "Ve střední Evropě shání Češi zbraně pro Ukrajinu". Původní titulek ale stále ještě připomíná text hypertextového odkazu.

Podle amerického deníku se Česká republika, jeden z největších podporovatelů Ukrajiny v boji proti ruské agresi, podílela na zajištění asi 800 000 dělostřeleckých granátů od různých dodavatelů z celého světa a identifikovala dalších 700 000 kusů, které by bylo možné objednat s dalšími finančními prostředky.

Témata:  noviny a tisk Česká republika

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy