Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americký exprezident Trump zažaloval CNN pro pomluvu, požaduje 475 milionů USD

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Instagram

Bývalý americký prezident Donald Trump podal na zpravodajskou stranici CNN žalobu pro pomluvu. Jako odškodnění žádá 475 milionů dolarů (11,8 miliardy korun), informovala agentura Reuters.

Trump své žalobě podané v pondělí u soudu na Floridě tvrdí, že CNN proti němu vede "kampaň pomluv a urážek na cti" a jako přední zpravodajská stanice ve Spojených státech se pokouší využít svého vlivu k jeho "politické porážce". Pomlouvačná kampaň se podle Trumpa ještě zintenzivnila, "neboť se CNN obává, že žalující bude v roce 2024 kandidovat na prezidenta".

Trump si v žalobě dále stěžuje, že ho CNN častuje hanlivými označeními jako rasista, ruský lokaj či buřič a připodobňuje ho k Hitlerovi. Vysoké odškodnění požaduje také proto, že mu televize kromě zhoršení pověsti přivodila "bolest, ponížení a duševní utrpení".

CNN se k případu zatím nevyjádřila.

Žaloba přichází v době, kdy bývalý prezident čelí trestnímu vyšetřování ministerstva spravedlnosti kvůli přechovávání utajovaných vládních dokumentů ve svém sídle Mar-a-Lago na Floridě po odchodu z funkce v lednu 2021.

Témata:  Donald Trump CNN

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 12:52

Princezna Kate a rakovina: Ve společnosti se teď ledacos změní, zní z nemocnice

Britská princezna z Walesu Kate Middleton se dočkala neobvyklé a dojemné pocty. Královská zahradnická společnost (Royal Horticultural Society – RHS) oznámila, že nově vyšlechtěná odrůda růže ponese jméno Catherine’s Rose. Tento výjimečný květ má nejen okouzlující vzhled a vůni, ale také hluboký symbolický význam – připomíná osobní boj princezny s rakovinou a podpoří pacienty prostřednictvím charitativních příspěvků.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.