Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Belgická policie překazila možný teroristický útok pravicových radikálů

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Noční zásah belgické policie v Antverpách překazil dnes možnou přípravu teroristického útoku skupinou místních pravicových radikálů. Informují o tom belgická média s odvoláním na bezpečnostní orgány. Policisté podle nich zabavili na několika místech přístavního města množství zbraní. Jeden z podezřelých při zásahu zemřel.

"Bylo zabaveno velké množství zbraní a munice," uvedla podle televizní stanice RTBF belgická federální prokuratura.

Policie zasahovala přibližně na desítce míst zejména v Antverpách a okolí a soustředila se na lidi napojené na belgickou radikální pravici. Podle neoficiálních informací od zdrojů médií mohli radikálové chystat blíže nespecifikovaný teroristický útok.

V jednom z domů skončil zásah přestřelkou, při které zemřel člověk. Podle médií šlo o jednoho z podezřelých, policie okolnosti jeho smrti vyšetřuje.

Témata:  policie Belgie terorismus

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 12:44

Eva Herzigová neutajila zásadní změnu. V Itálii se provdala

Překvapivá a zároveň skvělá zpráva přišla během uplynulého červencového víkendu z Itálie. Eva Herzigová se v 53 letech podruhé vdala. Zatímco její první manželství nemělo dlouhého trvání, tentokrát modelka jen stvrdila dlouholetý vztah s otcem svých dětí. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy