Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bezos se plácl přes kapsu. Koupil rezidenci v Beverly Hills, cena astronomická

Americký dolar (USD)
Americký dolar (USD)
Foto: Pixmac

Zakladatel a ředitel internetového obchodu Amazon.com Jeff Bezos koupil od mediálního magnáta Davida Geffena za 165 milionů dolarů (3,8 miliardy korun) Warnerovu rezidenci v Beverly Hills ve Spojených státech.

S odvoláním na osoby obeznámené s transakcí to ve středu napsal list The Wall Street Journal, který poznamenal, že je to nejdražší nákup rezidenční nemovitosti v regionu Los Angeles.

Bezos je podle žebříčku magazínu Forbes se 131 miliardami dolarů (tři biliony korun) nejbohatším člověkem na světě.

Dosavadní rekord za rezidenční nemovitost v Los Angeles byl vytvořen loni, když Lachlan Murdoch, jeden z šesti potomků mediálního magnáta Ruperta Murdocha, zaplatil zhruba 150 milionů dolarů (3,4 miliardy korun) za sídlo Chartwell Mansion v Bel Air.

Warnerova rezidence (Warner Estate), která se nachází na ploše 3,8 hektaru a která nese jméno po Jacku Warnerovi, zakladateli filmové produkční společnosti Warner Bros., patřila od roku 1990 Geffenovi. Sídlo si tehdy pořídil za 47,5 milionu dolarů.

Portál The Verge poukázal na to, že ačkoli se suma zaplacená Bezosem může zdát neuvěřitelná, v porovnání s jeho majetkem jde o drobné. "Pokud ročně vyděláte 60.000 dolarů (1,4 milionu korun), tak je to jako utratit za dům 75 dolarů (1700 korun)," napsal The Verge. Dodal, že 165 milionů dolarů je osmina z jednoho procenta Bezosova majetku.

Témata:  nejbohatší lidé světa Amazon nemovitosti Jeff Bezos

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2025 13:14

Víkendové počasí a dobré zprávy pro milovníky zimních radovánek

Do víkendu zbývají poslední hodiny, během nichž už mnozí lidé vyrazí za zimními radovánky na české hory. Meteorologové pro ně mají dobré zprávy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační foto

Konec tranzitu plynu přes Ukrajinu: Co to znamená pro Rusko a EU?

Po více než čtyřiceti letech nepřerušeného toku ruského plynu přes Ukrajinu do Evropy byl 1. ledna 2025 zastaven tranzit plynu přes plynovod Urengoj–Pomary–Užhorod. Tento krok znamená konec jedné éry a přináší závažné ekonomické i geopolitické důsledky pro Rusko, Ukrajinu a Evropu. Navzdory tomu, že ani ruská invaze na Ukrajinu v roce 2022, ani následné ukrajinské protiútoky nedokázaly tranzit narušit, obě strany nebyly schopny uzavřít novou dohodu o přepravě plynu.