Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden má podle průzkumu nad Trumpem lehce navrch

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Úřadujícího amerického prezidenta Joea Bidena by aktuálně volilo 41 procent Američanů, přičemž podpora jeho vyzyvatele Donalda Trumpa nyní činí o dvě procenta méně. Vyplývá to z výsledků průzkumu Reuters/Ipsos. 

Desetina republikánských voličů v anketě deklarovala, že by Trumpa nepodpořila s ohledem na čtvrteční verdikt poroty, která jej shledala vinným ve více než třech desítkách bodů obžaloby z falšování záznamů v souvislosti s platbou pornoherečce před prezidentskými volbami v roce 2016. Trump v nich následně zvítězil nad Hillary Clintonovou.

Průzkum zároveň ukázal, že pro více než polovinu registrovaných republikánských voličů, konkrétně 56 procent, nebude mít soudní kauza jakýkoliv vliv na jejich rozhodování. 35 procent lidí se přiklání k tomu, že naopak Trumpa v souvislosti se soudem podpoří. 

Čtvrtina všech registrovaných voličů uvedla, že exprezidenta spíše nepodpoří, protože byl shledán vinným. 53 procent voličů se zároveň přiklonilo k názoru, že republikánský vyzyvatel současného prezidenta by neměl nastoupit do výkonu trestu. 

Americké prezidentské volby se budou konat na začátku listopadu. Úřadující prezident Biden je kandidátem Demokratické strany, Trumpa nominují do boje o Bílý dům republikáni. 

Témata:  Joe Biden Donald Trump volby v USA

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy