Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden se nechce stáhnout z boje. Dědička Disneyho impéria se ozvala

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Americký prezident Joe Biden podle BBC opět zdůraznil, že zůstává v boji o Bílý dům proti republikánskému vyzyvateli a svému předchůdci Donaldu Trumpovi. Demokraté nicméně kvůli jeho setrvání v kampani přišli o významnou podporovatelku. 

Biden ve vysílání rozhlasové stanice v americkém státě Wisconsin přiznal chybu, když měl zhodnotit svůj výkon v televizní debatě s Trumpem, která proběhla minulý týden. Voliče ale vyzval, aby jej soudili podle toho, jak vykonává funkci prezidenta.

V zákulisí se zároveň snaží uklidnit klíčové postavy Demokratické strany, včetně guvernérů či pracovníků kampaně. "Já jsem kandidát Demokratické strany. Nikdo mě nenahradí. Já neodcházím," zdůraznil podle zdroje BBC News. 

Demokraté ovšem kvůli Bidenovu setrvání v boji o Bílý dům přicházejí o podporovatele a především o peníze. Producentka Abigail Disneyová, příbuzná Walta Disneyho, ve čtvrtek pro stanici CNBC potvrdila, že pozastavuje příspěvky pro stranu do té doby, než Biden oznámí, že nebude kandidovat v listopadových volbách. 

"Mám v úmyslu přestat straně přispívat, dokud Bidena nevymění na prvním místě kandidátky. To je realismus, žádná neúcta. Biden je dobrý člověk a zemi sloužil obdivuhodně, v sázce je však příliš mnoho. Pokud neodstoupí, demokraté prohrají. Tím jsem si naprosto jistá. Důsledky této prohry budou skutečně hrozivé," vysvětlila svůj krok. 

Bidena už k odstoupení z voleb vyzvali tři demokratičtí kongresmani. Nejnověji se ve čtvrtek přidal člen Sněmovny reprezentantů za stát Massachusetts Seth Moulton. Prezidenta ale zároveň podpořili guvernéři států New York, Minnesota a Maryland.

Témata:  Joe Biden volby v USA Walt Disney

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy