Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden se pustil do Putina. Použil zkratku pro sprostý výraz

Joe Biden
Joe Biden
Foto: Reprofoto Facebook

Americký prezident Joe Biden ve středu označil ruského prezidenta Vladimira Putina za "zku*vysyna".

Biden hovořil o hrozbách pro lidstvo a zdůraznil, že klimatické změny jsou jednou z největších existenčních hrozeb.

"To je poslední existenční hrozba. Je to klima. Máme tu zku*vysyna, jako je ten chlápek Putin a další, a vždy se musíme obávat jaderného konfliktu, ale existenční hrozbou pro lidstvo je klima," prohlásil Biden.

Biden použil zkratku SOB, což v angličtině znamená "son of a bitch", což v češtině doslovně odpovídá výrazu "zku*vysyn".

Prezident Spojených států svými slovy upozornil na vyjádření Putina a dalších ruských činitelů ohledně možného použití jaderných zbraní v průběhu války na Ukrajině.

Rusko navíc loni pozastavilo svou účast na dohodě Nový START, která omezuje počet jaderných hlavic a nosičů, a umístilo jaderné zbraně v sousedním Bělorusku.

Biden také zkritizoval pravděpodobného vyzyvatele Donalda Trumpa za jeho vyjádření k smrti ruského opozičního politika Alexeje Navalného.

Biden nechápe, proč Trump využívá smrt hlasitého kritika ruského prezidenta Vladimira Putina, který je ze smrti Navalného obviňován, ke kritice USA, upozornila Reuters. Favorit na zisk republikánské nominace ani v jednom ze svých vyjádření nezmínil Putina.

Trump poprvé reagoval až v pondělí, kdy na základě smrti Navalného konstatoval, že USA jsou selhávající země. Perzekuci opozičního politika v Rusku navíc přirovnal k soudním protestům, jimž sám momentálně čelí. V úterý označil Navalného ve vysílání Fox News za odvážného muže, který se neměl vracet do Ruska. Kritiku Putina si opět odpustil.

"Proč Trump vždycky obviňuje Ameriku? Za Navalného smrt je odpovědný Putin. Proč to Trump nemůže prostě říct?" nechal se slyšet prezident Biden, který už v pátek poznamenal, že smrt Navalného je důkazem Putinovy brutality.

Témata:  Joe Biden Vladimír Putin

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy