Biden na úvod tiskové konference přivítal Finsko jako nejnovějšího člena aliance. "Pane prezidente, chceme, aby finský lid věděl, že Spojené státy mají závazek k NATO a také k Finsku. Tyto závazky jsou pevné jako skála. Budeme bránit každý metr území NATO včetně Finska," prohlásil americký prezident podle serveru Yle.

Šéf Bílého domu zvedl i téma podpory Kyjeva. "Během posledního týdne jsme znovu potvrdili naši podporu hrdinného ukrajinského lidu, který brání svou zemi proti brutálním ruským útokům. Naši spojenci a partneři po světě chápou, že to není jen boj za budoucnost Ukrajiny. Je to o suverenitě, bezpečnosti a svobodě," dodal.

Finský prezident Sauli Niinistö potvrdil, že se diskutovalo také o sousedním Rusku. "Myslím, že máme oba podobný pohled. Vidíme, že je třeba pokračovat v podpoře Ukrajiny, která nebrání jen sebe, ale brání také naše západní hodnoty," konstatoval.

Zmíněný web uvedl, že Biden se severskými státníky během jednání v Helsinkách stvrdil partnerství a domluvil se s nimi na širší spolupráci v oblastech bezpečnosti, ochrany životního prostředí či technologií.