V blízkosti místa neštěstí postávají davy lidí, kteří čekají na zprávy o svých blízkých. Jeden muž agentuře Reuters sdělil, že z USA do Abuji přijel na svatbu příbuzný, který pak dostal od developera pozvání do Lagosu, aby se na projekt podíval. Od pondělí muž o svém příbuzném nemá žádné zprávy.

Jednadvacetipatrová budova se zřítila v pondělí krátce před třetí hodinou odpoledne v bohaté čtvrti Ikoyi v Lagosu. Ve městě žije i s přilehlými oblastmi podle odhadů kolem 20 milionů lidí. Podle agentury AP měl majitel budovy povolení na 15 pater, postavit jich ale nechal 21.

Agentura Reuters se pokusila spojit s lidmi, kteří se na projektu podíleli. Nikomu se však nedovolala. Místní vláda dříve uvedla, že na neurčito suspendovala hlavního architekta a zadržela majitele budovy

Úřady v Lagosu oznámily zřízení šestičlenné skupiny inženýrů, architektů a urbanistů, jejichž úkolem bude zjistit příčiny neštěstí a doporučit opatření, která zabrání tomu, aby se podobný incident opakoval. Svá zjištění by odborný panel měl sdělit do měsíce.

V nejlidnatější africké zemi, kde se nedostatečně vymáhají předpisy a stavební materiály často neodpovídají standardům, jsou kolapsy budov časté. Guvernér Lagosu uvedl, že není jasné, kolik lidí bylo v objektu v době neštěstí.