reklama

Hotel se zřítil kolem 19:30 místního času (12:30 SEČ), píše BBC. Podle agentury Reuters měla budova pět pater. Příčina zřícení zatím dál zůstává nejasná. Na internetu se objevila videa zřícené budovy, v jejíž troskách po přeživších pátrají záchranáři.

Hotel, v němž je 80 pokojů, byl podle agentury AFP využíván jako místo, kde byli v karanténě lidé, kteří přišli do kontaktu s pacienty infikovanými novým koronavirem.

V rozhovoru s novináři serveru Beijing News jedna žena uvedla, že v hotelu měla příbuzné včetně sestry a nyní se s nimi nemůže telefonicky spojit. "Jsem také v karanténě (v jiném hotelu) a mám velké obavy. Nevím, co mám dělat. Byli zdraví, měřili si každý den teplotu a testy ukázaly, že je vše v normálu," řekla.

Místní vláda uvedla, že v provincii Fu-ťien je koronavirem nakaženo 296 lidí a 10.819 bylo umístěno do izolace kvůli podezření, že přišli do blízkého kontaktu s nakaženými.

Celosvětové se už podle Světové zdravotnické organizace (WHO) koronavirem nakazilo více než 105.000 lidí. Přes 3500 lidí nemoci podlehlo, většina v provincii Chu-pej, odkud se nákaza začala šířit.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama