reklama

Kromě řidiče kamionu při pádu mostu zahynula i 15letá dívka z osobního auta, které rovněž skončilo v řece Tarn. 

"Odhadujeme, že kamion vážil přes 40 tun," řekl dnes Éric Oget, starosta města Mirepoix-sur-Tarn, které most ze třicátých let minulého století spojoval s protilehlou obcí Bessiéres. Most byl dlouhý 155 metrů a široký 6,5 metru a měla na něj zakázán vjezd vozidla těžší než devatenáct tun. "Řidič kamionu byl zdejší, takže mě překvapuje, že se vydal (na most) s váhou více než 40 tun," dodal starosta Oget.

"Jedna hypotéz předpokládá, že kamion, který na most vjel, měl vyšší hmotnost, než byl limit," řekla dnes také náměstkyně ministerstva pro ekologickou transformaci Emmanuelle Wargonová.

Silniční most přes řeku Tarn v jihofrancouzském departementu Haute-Garonne se zřítil v pondělí brzy ráno. Podle úřadů na něm v tom okamžiku byl nákladní vůz a osobní automobil. V pondělí se pátralo ještě po dodávce, která podle některých svědectví přes most v době neštěstí rovněž přejížděla, podle dnešního vyjádření úřadů ale žádní další lidé pohřešováni nejsou.

Pět lidí při neštěstí utrpělo zranění včetně matky mrtvé dívky a několika svědků, kteří přispěchali na pomoc.

Zřícení mostu oživilo ve Francii debatu o stavu místní dopravní infrastruktury, kterou vyvolal už loňský pád mostu v severoitalském Janově. Po janovské tragédii, která si vyžádala 43 obětí, nechaly úřady prověřit stav francouzských mostů. Kontrola zjistila, že nejméně 25.000 jich je ve "špatném technickém stavu". Celkový počet silničních mostů ve Francii se odhaduje na 200.000 až 250.000.

reklama