Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

BioNTech chce v nejbližší době požádat o schválení vakcíny proti covidu pro děti

Vakcína, ilustrační foto
Vakcína, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německá společnost BioNTech chce v nejbližších týdnech požádat úřady o schválení své vakcíny proti covidu-19 pro děti od pěti do jedenácti let. Německému týdeníku Der Spiegel to řekla Özlem Türeciová, spoluzakladatelka firmy BioNTech, která vakcínu nazvanou Comirnaty vyvinula společně s americkým Pfizerem.

"V nejbližších týdnech úřadům na celém světě, i tady v Evropě, předložíme studii týkající se pěti- až jedenáctiletých dětí a požádáme o schválení pro tuto věkovou kategorii," řekla Türeciová. Společnost podle ní už připravuje výrobu dětské vakcíny. Bude obsahovat stejné látky jako ta pro dospělé, bude jich ale o něco méně.

Ugur Sahin, manžel Türeciové a další ze zakladatelů firmy BioNTech, uvedl, že očekává, že ke konci roku budou k dispozici data ze studie týkající se dětí od šesti měsíců.

Od čtvrtka mohou vakcínu Pfizer/BioNTech proti covidu-19 dostat děti od pěti let na Slovensku. Očkování je na žádost rodičů a po schválení pediatrem, případně jiným odborníkem. Děti dostávají oproti dospělým asi třetinovou dávku.

Témata:  očkování Pfizer

Související

Aktuálně se děje

28. března 2025 17:51

28. března 2025 11:16

Meghan Markle na nože s Gwyneth Paltrow? Herečka promluvila otevřeně o vévodkyni

Meghan Markle a Gwyneth Paltrow se rozhodly vyvrátit fámy o možném sporu mezi nimi. Po spuštění Meghaniny nové lifestylové značky se začaly šířit spekulace o napětí mezi oběma, což Paltrowová razantně odmítla na svém Instagramu, kde ujistila veřejnost, že jejich vztah je v naprostém pořádku.

Zdroj: Pavlína Hermannová

Další zprávy

Zemětřesení v Myanmaru

Mimořádná zpráva

Myanmarem otřásla dvě masivní zemětřesení. Internetem kolují děsivá videa řítících se budov

Centrální část Myanmaru zasáhlo v pátek ráno (odpoledne místního času) silné zemětřesení o síle 7,7 stupně následované po 12 minutách otřesem o síle 6,4 stupně, uvedla americká geologická služba USGS. Otřesy byly zaznamenány přibližně 16 kilometrů severozápadně od města Sagaing kolem 12:50 místního času, uvedl server CNN. Zemětřesení bylo tak masivní, že ničilo budovy i v sousedním Thajsku a otřesy lidé pocítili i v Číně. Bangkog a Myanmar už evidují první mrtvé a zraněné a předpokládá se, že jejich počet bude strmě narůstat. O českých obětech zatím informace nejsou. Myanmarská vojenská junta následně vyhlásila nouzový stav ve velké části centrálního Myanmaru. Podle posledních informací se už počet mrtvých počítá ve stovkách.