Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Británie hlásí nejvíce nových případů koronaviru za poslední tři měsíce

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Británie ohlásila denní přírůstek 49.156 koronavirových infekcí, což je nejhorší bilance od poloviny července.

Počty nově nakažených v Británii jsou aktuálně značně vyšší než v jiných západních evropských zemích a za poslední měsíc tento údaj zaznamenal 60procentní nárůst, uvedla agentura Reuters.

Bilancí Británie překonala údaj ze 17. července, kdy se dva dny před zrušením většiny koronavirových omezení v Anglii infekce potvrdila u 54.674 lidí.

Hlášené počty nových koronavirových infekcí v Británii stále narůstají od doby, kdy se minulý měsíc po prázdninách otevřely školy. Studie podle Reuters ukazují, že případů přibývá zejména mezi dětmi. Nicméně vzhledem k tomu, že zhruba dvě třetiny dospělé populace mají dokončené očkování proti covidu-19, je riziko hospitalizace a úmrtí všeobecně výrazně nižší.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

1. listopadu 2025 20:56

Katy Perry si užívá v Praze

Americká pěvecká superstar Katy Perry tento týden navštívila Prahu. Její zastávka v rámci turné Livetimes Tour, které proběhlo ve čtvrtek v pražské O2 areně, se pro ni podle všeho stala i osobním turistickým zážitkem. Ze snímků a videí, které v pátek zveřejnila na svém Instagramu, je patrné, že si pobyt v českém hlavním městě náležitě užila.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Trump si od dohody s Čínou slibuje trvalý mír. Zvažuje ale zásah v Africe

Někdy to vypadá, že americký prezident Donald Trump trpí schizofrenií. Po úspěšném jednání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem sice slibuje trvalý mír, ale vzápětí připouští další vojenský zásah. Pentagon se podle jeho slov má připravit na případnou akci v Nigérii. Vadí mu vraždění tamních křesťanů.