reklama

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác. Podle BBC nejde o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Monarcha strávil na konci ledna tři noci na soukromé klinice London Clinic, přičemž podstoupil lékařský zákrok.

Karel III. v pondělí podle prohlášení zahájil léčbu onkologického onemocnění. "Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované akce, přičemž se očekává, že ho zastoupí ostatní členové rodiny.

Král se v pondělí vrátil ze sídla v Sandringhamu, kde ještě v neděli mával lidem po návštěvě kostela. Panovník bude pokračovat ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání.

Členy královské rodiny v poslední době trápí zdraví. Minulý týden byla z nemocnice propuštěna také princezna Kate, která absolvovala plánovanou operaci břicha. Podle prohlášení Kensingtonského paláce se zotavuje podle plánu. Konkrétně se přesunula domů do Windsoru, kde pokračuje v domácím léčení.

Nepříjemnou diagnózu si v nedávné době vyslechla také bývalá představitelka monarchie, vévodkyně z Yorku Sarah Fergusonová. Čtyřiašedesátileté bývalé manželce prince Andrewa byla po nádoru prsu diagnostikována i rakovina kůže.