"Metropolitní policie je v souvislosti s vyšetřováním v neustálém kontaktu s Úřadem vlády. Pokud vyšetřování odhalí důkazy o chování, které by mohlo být trestným činem, budou předány metropolitní policii k dalšímu posouzení," uvádí se v prohlášení.

Johnson je pod palbou kritiky opozice i některých straníků po zprávách o několika večírcích v prostorách premiérova sídla v době předloňských přísných opatření proti šíření koronaviru. Naposledy média informovala o zahradní party v Downing Street, na které Johnson připustil svou účast. Řekl, že se domníval, že jde o pracovní schůzku, jejíž konání odpovídalo tehdejším restrikcím. Za večírek se nicméně omluvil.

Nejméně pět údajných večírků, které se v době uzávěr konaly ve vládních budovách, momentálně prošetřuje vládní úřednice Sue Grayová. Kromě zahradní party šlo o vánoční večírky či popracovní setkání zaměstnanců. Grayová má vydat svou zprávu do konce měsíce.

Za uplynulý den přibylo v Británii 109.133 zachycených případů covidu-19, což je zhruba o 20.000 méně než ve středu. Jde také asi o 24procentní pokles nových případů ve srovnání s minulým týdnem. S nemocí covid-19 zemřelo za uplynulý den dalších 335 lidí, den předtím jich bylo 398. Za poslední týden vzrostl počet úmrtí s koronavirem o 67 procent ve srovnání s předchozím týdnem.