Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi bojovali o život v Alpách, žena padala z hory několik set metrů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Tři čeští vyznavači horské turistiky se v sobotu večer dostali do potíží u vrcholu Hochschwab na severovýchodě rakouské spolkové země Štýrsko. Dva muže se záchranářům podařilo dostat do bezpečí nezraněné, jen podchlazené. Žena ale utrpěla při pádu do několikasetmetrové hloubky těžká zranění a musela být přepravena do nemocnice. Informovala o tom dnes agentura APA.

Podle jejího upřesnění byla policie v obci Thörl kolem 17:30 telefonicky informována, že se někdo zřítil v oblasti hory Hochschwab. Pomocí nouzové aplikace se podařilo lokalizovat volajícího, telefonický kontakt už ale nebyl navázán.

Do pátrací akce bylo vysláno přes 20 horských záchranářů a záchranářský i policejní vrtulník.

Dva muže ve věku 30 a 31 let se podařilo posádce záchranného vrtulníku poměrně brzy lokalizovat, stáli ve sněžnicích na příkrém a zledovatělém místě. Záchranáři je dopravili k místu přistání vrtulníku a ten je přepravil do nemocnice ve městě Bruck an der Mur.

Jednatřicetiletou společnici obou mužů objevili záchranáři o dvě hodiny později asi 300 metrů níže než její přátele. Po poskytnutí první pomoci a ošetření byla žena vrtulníkem přepravena do nemocnice ve Štýrském Hradci.

Témata:  Rakousko Češi Alpy

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.