reklama

Jedním ze serverů, který poskytuje rady lidem zvažujícím o stěhování do zahraničí, je Nomad Capitalist. Ten uvádí, že navzdory tomu, že se tvrdí, že Češi jsou přátelští, tak to není úplně pravda.

"Praha není tak úžasná, jak se tvrdí. Ano, Karlův most nabízí mnoho aktivit a výhled na Pražský Hrad z něj je krásný, ale není o nic dynamičtější město, než Vídeň nebo Madrid. Je těžké si udržet nadšení," uvádí server.

"Není pochyb o tom, že Praha je jedno z předních mezinárodních měst střední Evropy s návštěvníky z celého světa. Někdy je ale těžké najít skutečného Čecha. Potkáte zde Asijce, Afričany, Američany nebo jiné Evropany," dodává.

Podle portálu je Praha vhodná pro dvě skupiny lidí. "Je to útočiště pro podnikatele a důchodce. Spousta podnikatelů si hledá domov v Praze. Rychlý internet, vysoce kvalitní infrastruktura a nízké životní náklady učinily z České republiky jedno z nejlepších míst v Evropě pro začínající firmy," tvrdí server.

"Nicméně Praha a Česká republika se také zdají být atraktivní destinací pro důchodce, zejména z Evropské unie. Zatímco Němci skupují levné nemovitosti v jižní Evropě, zejména v Itálii, jiní své oči upírají do středoevropských lokalit, jako je Praha, levné místo pro odchod do důchodu. Poplatek za nemovitost v Praze je levnější než jinde ve střední Evropě. Dokonce i Polsko, místo, které nabízí jedny z nejlepších příležitostí v regionu, se často nedá srovnávat s nízkými náklady v České republice," dodává.

reklama