Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čína nepředpokládá, že bude varianta omikron představovat problém pro ZOH

Olympijské hry, ilustrační foto
Olympijské hry, ilustrační foto
Foto: unsplash.com

Čína nepovažuje šíření nové varianty koronaviru omikron za ohrožení pořádání zimních olympijských her v Pekingu. Tamní představitelé uvedli, že jsou navzdory očekávaným výzvám přesvědčeni o hladké a úspěšné organizaci únorových her.

"Uvědomuji si, že to rozhodně bude představovat jakousi výzvu pro naši snahu zabránit šíření viru a mít ho pod kontrolou. Ale vzhledem k tomu, že s tím Čína má zkušenosti, jsem plně přesvědčen o tom, že zorganizujeme zimní olympijské hry podle plánu, hladce a úspěšně," uvedl dnes na pravidelném brífinku mluvčí ministerstva zahraničí Čao Li-ťien.

Zimní olympijské hry v Pekingu se budou konat od 4. do 20. února bez zahraničních diváků. Sportovci a jejich doprovod se budou moci pohybovat pouze v uzavřené bublině a čeká je denní testování na koronavirus.

Čína vyhlásila politiku nulové tolerance vůči covidu-19 a má jedny z nejpřísnějších opatření na světě. Pomocí karantén, trasování, hromadného testování, uzávěr a omezení pohybu se jí daří likvidovat ohniska nákazy už v zárodku. Dnes úřady v zemi s více než miliardou obyvatel oznámili pouze 21 případů nově nakažených.

Témata:  Čína koronavirus (coronavirus) COVID-19 olympiáda

Související

Aktuálně se děje

8:35

Policie vyšetřuje pokus o vraždu v Plzni. Ozvaly se výstřely, muž je po smrti

Policie v Plzni vyšetřuje od noci z pondělí na úterý případ pokusu o vraždu a následné sebevraždy. Ke konfliktu došlo mezi rodinnými příslušníky. Muž zemřel, žena skončila v nemocnici. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Viktor Orbán

Zázračné bohatství kolem Orbána. Nový film šokuje Maďarsko

Luxusní hotely, prestižní developerské projekty i skrytý klub s elitní klientelou. Dokumentární film Dynastie odhaluje, jak se István Tiborcz, zeť maďarského premiéra Viktora Orbána, vyšvihl mezi nejbohatší muže země. Klíčovou roli v jeho podnikatelském vzestupu sehrály veřejné zakázky a vazby na státní instituce. Investigativní novináři z několika redakcí přinášejí detailní obraz systému, v němž moc a byznys splývají v jedno. S jedním z autorů snímku jsme mluvili o tom, co všechno zjistili – a proč právě teď jejich práce rezonuje i za hranicemi Maďarska.