Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čína popřela, že by nařídila pracovníkům vládních agentur nepoužívat iPhone

iPhone 13
iPhone 13
Foto: Apple

Čína ve středu popřela tvrzení, podle kterých nařídila pracovníkům vládních agentur, aby nepoužívali v práci smartphony iPhone a další zařízení zahraničních značek.

"Čína nevydala žádné zákony, nařízení ani politické dokumenty, které by zakazovaly nákup a používání chytrých telefonů zahraničních značek včetně iPhonu. Vždy jsme měli otevřený postoj k podnikům financovaným ze zahraničí," uvedla podle Reuters mluvčí ministerstva zahraničních věcí Mao Ning.

List Wall Street Journal jako první minulý týden informoval o tom, že Čína zakázala zaměstnancům vládních agentur používat chytré telefony značky Apple.

Bloomberg v této souvislosti dodal, že Peking plánuje zákaz rozšířit i na státem podporované agentury a státní společnosti.

"Všimli jsme si řady zpráv v médiích, které odhalují bezpečnostní incidenty týkající se iPhonů. Čína přistupuje k podnikům financovaným z domácích i zahraničních zdrojů stejně a na stejném základě. Vláda přikládá velký význam informační a kybernetické bezpečnosti," dodala Ning .

Témata:  Čína iPhone

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 15:09

Karel Šíp reaguje na kritiku Všechnopárty: Prostě se na to nedívejte, já to neovlivním

Karel Šíp už za několik dní oslaví 80. narozeniny a letos ho čeká také připomínka dvacetiletého výročí od odvysílání první epizody Všechnopárty. Moderátorovi ale nyní neuniklo, že některým televizním divákům leze krkem. Kromě nových dílů talk show se totiž pravidelně objevují ve vysílání i reprízy. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?