Brazilské úřady již registrují 27.878 mrtvých s covidem-19, Španělsko zatím hlásí 27.125 obětí. Epidemická situace ve Španělsku se v posledních několika týdnech výrazně zlepšila, takže vláda už měsíc postupně zmírňuje opatření zavedená v polovině března ve snaze zmírnit šíření koronaviru.

zdroj: YouTube

V Indii za uplynulý den přibylo rekordních 7964 případů nákazy nemocí covid-19. Indická vláda se přesto rozhodla v méně rizikových oblastech od 8. června povolit znovuotevření hotelů, restaurací, obchodních center a náboženských budov. V oblastech s vysokým rizikem výskytu nemoci však prodloužila omezení volného pohybu do 30. června.

Pevninská Čína za poslední den odhalila čtyři nové případy nákazy koronavirem. Ve všech se jednalo o osoby, které si infekci přivezly ze zahraničí. Předchozí den nezaznamenal Peking žádné nové nakažené. Potvrzených případů nákazy dosud Čína eviduje 82.999. Čínu, odkud se nemoc postupně rozšířilo do celého světa, nyní v počtu případů překonalo Mexiko.

V Německu přibylo za posledních 24 hodin 738 případů nákazy koronavirem, což je podobný počet jako předchozí den. Celkem zaznamenalo Německo od začátku epidemie 181.196 infikovaných. Počet nakažených koronavirem v Rusku se přiblížil ke 400.000.