reklama

Informovala o tom agentura TASS. "Jedná se o člověka s trvalým pobytem v Estonsku, který ale není estonským občanem," uvedl estonský ministr sociálních věcí Tanela Kiika agentura Interfax. "Podle mých informací je to íránský občan," dodal ministr.

V Íránu se dosud objevilo 139 případů onemocnění COVID-19, které koronavirus způsobuje. V zemi mu podlehlo 19 lidí, Írán je tak státem s největším počtem mrtvých mimo Čínu.

Lidé, kteří v uplynulých dnech navštívili Írán, onemocněli rovněž v Kuvajtu, Bahrajnu, Gruzii či Pákistánu.

První případ nákazy novým koronavirem dnes potvrdilo i Dánsko. Podle listu Politiken onemocněl muž, který se vrátil z lyžařského zájezdu do severní Itálie. Nyní je v domácí karanténě. Ve středu ohlásilo prvního pacienta s nemocí COVID-19 rovněž Norsko, několik nakažených je i ve Švédsku a Finsku.

"Bereme tuto situaci velice vážně... Uděláme vše pro to, abychom zabránili šíření této nemoci v Dánsku," uvedl v prohlášení ministr zdravotnictví Magnus Heunicke.

Podle televizní stanice TV2 je muž, u nějž se infekce koronavirem potvrdila, zaměstnancem televize. Na lyžařské dovolené byl s rodinou.

Itálie je zemí s nejvyšším počtem případů koronaviru v Evropě, nákaza se šíří zejména na severu země. Podle nejnovější bilance má Itálie přes 450 potvrzených nemocných.

reklama