reklama

Zatím není jasné, kolik střel nebo útočících dronů se podařilo ukrajinské armádě zneškodnit. Některé části metropole zůstaly bez elektřiny poté, co sestřelená ruská raketa poškodila elektrické vedení, uvedl starosta Vitalij Kličko.

Ukrajinští úředníci informují o několika zraněných. Krátce před 08:00 SEČ byl vyhlášen letecký poplach po celé zemi.

Sirény varující před hrozbou vzdušného útoku se ozvaly po celé Ukrajině brzy ráno poté, co v ruské Murmanské oblasti vzlétly letouny Tu-95. Ukrajinské letectvo upozornilo na hrozbu střel z těchto letadel. Později byla hlášena aktivita ukrajinské protivzdušné obrany a exploze na východě a jihu země.

Média v Charkově informovala o explozích způsobených raketovým útokem, zatímco v Mykolajivě útočily ruské drony Šáhed. Později však byly hlášeny exploze také v Kyjevské a Čerkaské oblasti ve střední Ukrajině, uvedl RBK-Ukrajina.

V Kyjevě se exploze ozvaly ve dvou vlnách, podruhé kolem 07:40 místního času (06:40 SEČ). Šéf Lvovské oblasti na západě země poté informoval o explozích ve městě Drohobyč.

Nejméně jedna osoba přišla v noci na středu během ruských raketových útoků o život. Oznámil to starosta Mykolajiva Olexandr Senkevyč. V tomto městě na jihu Ukrajiny ruské rakety poškodily nejméně 20 obytných budov.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko uvedl, že kvůli útokům raketami se zastavily dodávky elektřiny v části města. V Charkově na severovýchodě země ruské útoky poškodily neobytnou infrastrukturu, oznámil gubernátor Charkovské oblasti Oleh Sinehubov.