Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dojemné video. Cyklistka zachránila žíznícího koalu

Austrálie
Austrálie
Foto: Pixabay

Hrozivá horka a velké požáry na jihu Austrálie už v postiženém regionu přinesly smrt tisícům koalů medvídkovitých. Jeden z těchto vačnatců, zjevně strádající nedostatkem vody, našel pomoc u cyklistů, které zastavil, informovala televize ABC.

Podle členky cyklistické výpravy Anny Heuslerové skupina na koalu narazila při výletu u Adelaide, metropole státu Jižní Austrálie. Seděl uprostřed silnice.

"Vyrazil přímo ke mně, jakmile jsem sestoupila, a vylezl mi na kolo, když jsem mu dávala napít z lahve," líčila nečekané setkání žena. Bylo to podle ní to nejkrásnější, co kdy na kole zažila.

Teplota v oblasti Adelaide v té době vystoupala na 42 stupňů Celsia, poznamenala ABC. Australská ministryně pro životní prostředí Sussan Leyová uvedla, že ve státě Nový Jižní Wales požáry už připravily o život kolem 30 procent tamní populace koalů medvídkovitých.

Ochránci zvířat žijících ve volné přírodě hlásí, že mají plné ruce práce s koaly a dalšími zvířaty zraněnými při požárech.

Témata:  požáry v Austrálii Austrálie zvířata

Související

Aktuálně se děje

14. července 2026 5:00

Počasí: Na Česko se ženou silné bouřky, udeří už dnes

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před velmi silnými bouřkami a vysokými teplotami, které dnes zasáhnou území republiky. Na Moravě navíc kvůli přetrvávajícímu teplému a suchému počasí zůstává až do odvolání v platnosti varování před rizikem vzniku a šíření požárů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy