Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dojemné video. Cyklistka zachránila žíznícího koalu

Austrálie
Austrálie
Foto: Pixabay

Hrozivá horka a velké požáry na jihu Austrálie už v postiženém regionu přinesly smrt tisícům koalů medvídkovitých. Jeden z těchto vačnatců, zjevně strádající nedostatkem vody, našel pomoc u cyklistů, které zastavil, informovala televize ABC.

Podle členky cyklistické výpravy Anny Heuslerové skupina na koalu narazila při výletu u Adelaide, metropole státu Jižní Austrálie. Seděl uprostřed silnice.

"Vyrazil přímo ke mně, jakmile jsem sestoupila, a vylezl mi na kolo, když jsem mu dávala napít z lahve," líčila nečekané setkání žena. Bylo to podle ní to nejkrásnější, co kdy na kole zažila.

Teplota v oblasti Adelaide v té době vystoupala na 42 stupňů Celsia, poznamenala ABC. Australská ministryně pro životní prostředí Sussan Leyová uvedla, že ve státě Nový Jižní Wales požáry už připravily o život kolem 30 procent tamní populace koalů medvídkovitých.

Ochránci zvířat žijících ve volné přírodě hlásí, že mají plné ruce práce s koaly a dalšími zvířaty zraněnými při požárech.

Témata:  požáry v Austrálii Austrálie zvířata

Aktuálně se děje

23. května 2024 15:29

Jak ukončit válku v Pásmu Gazy? Ministři arabských zemí chtějí jednat s EU

Ministři arabských zemí se v pondělí setkají v Bruselu se svými protějšky z Evropské unie, aby hledali společné řešení pro ukončení války v Pásmu Gazy a nastolení trvalého míru. Uvedl to zvláštní představitel EU pro mírový proces na Blízkém východě Sven Koopmans. Informaci přinesla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy