Na sociálních sítích se okamžitě objevily záběry nezvyklého účastníka provozu na silnici M5 často s pobavenými komentáři. "Já bych taky zvolil M5, hlavní tah je v této denní době trochu ucpaný," napsal jeden uživatel služby WhatsApp.

Účastník debaty na twitteru ve vší vážnosti napsal, že pštros může sloužit i jako dopravní prostředek a mohl by být řešením v době benzinové krize.

Další občan poněkud krutě poznamenal, že ho bratranec pozval na víkend na pštrosí pečínku. "Doufám, že jsem nebyl svědkem jeho pochoutky v akci," stojí v tweetu.

Na jednom z klipů je vidět, jak řidič na pštrosa troubí a pták pomalu uhýbá. Řidič Ashraf Plaatjies, který byl na místě a věděl oč běží, řekl: "Tahle zvířata umí běhat hodně rychle a taky jsou pořádně hlučná. Když jsem na něho zatroubil, ukázal jazyk a dal se do běhu. Když jsem hulákal, aby uhnul, nepříjemně zavřískl a zamířil k M5," popsal své setkání Plaatjies.

Všichni byli poněkud zaskočení a i když se incident stal ve středu ráno, dodnes se svědci neshodli, zda na silnici byl jeden pštros, nebo dva. Belinda Abrahamová z nadace ochrany zvířat Cape of Good Hope oznámila, že k ní se dostala informace jen o jednom a že tomu se nic nestalo. Organizace poslala na místo svého pracovníka, který pomohl majiteli dostat pštrosa zpět na pozemek farmy. Abrahamová poděkovala řidičům za trpělivost.