reklama

Aktivistovi také hrozí postih za urážku hlavy státu kvůli zmíněnému videu. To sice začíná upozorněním, že jde o zcela smyšlené umělecké dílo a případná shoda se skutečnými osobami je čistě náhodná, nicméně Jamadajev v něm hraje soudce, který v roce 2022 - rok po lidové vzpouře proti zkorumpovanému režimu - vynáší verdikt nad "bývalým prezidentem" a jeho spolupracovníky, mluvčím Dmitrijem Peskovem a šéfem státní ropné společnosti Igorem Sečinem.

Smyšlený Peskov se podle "vyšetřovacího spisu" přiznal a svědčil, že činnost bývalého prezidenta "zcela odporovala zájmům občanské společnosti". I tak ale dostal, stejně jako Sečin, trest smrti od soudce, který jej také vlastnoručně vykonal velkou sekyrou, už ale mimo záběr kamer.

Virtuální Vladimir Putin se v dané epizodě slibovaného internetového seriálu rozsudku nedočkal. Druhý díl se podle Jamadajeva nepodařilo natočit, protože po zveřejnění prvního dílu následovala domovní prohlídka. I tak prý ale hodlá natočit ještě 3049 dílů.

Portál Newsru.com připomněl, že Jamadajev byl loni v březnu odsouzen na 28 dnů do vězení za to, že u sídla vyšetřovatelů zřídil náhrobek s Putinovou fotografií na protest proti snahám odříznout ruský internet od zbytku světa.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama