V prvním případě agentura TASS v pondělí s odvoláním na informovaný zdroj napsala, že bývalý viceprezident Gazprombanky Vladislav Avajev zabil ve svém bytě manželku a dceru a následně spáchal sebevraždu. Motivem by podle zdroje mohl být "domácí konflikt". Zajímavé je, že se případem zabývají dva hlavní moskevští vyšetřovatelé.

Druhý případ se týká bývalého viceprezidenta ruské plynárenské společnosti Novatek Sergeje Protoseni, který s rodinou žil ve Francii a ve španělském městě Lloret de Mar s manželkou a dcerou trávil velikonoční svátky. Podle televizní stanice Telecinco policisté v úterý objevili ve vile, kde rodina pobývala, těla manželky a dcery s bodnými ranami. Protoseňu pak našli v zahradě oběšeného na stromě; vedle ležely zakrvavený nůž a sekyra.

Souvislost s ruskou agresí na Ukrajině či s ekonomickými nebo jinými dopady této války ani podezření na spojení s nějakou kriminální činností zdroje zpráv žádné nezmiňují. Business Insider nicméně zaujalo, že Protoseňa byl hlavním účetním společnosti Novatek, napojené na Gazprombanku.

Server v souvislosti s oběma případy rovněž poznamenal, že Protoseňa ani Avajev nebyli na seznamu lidí, na něž byly uvaleny mezinárodní sankce v souvislosti s ruskou agresí vůči Ukrajině.