Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dva bohatí Rusové zabili členy svých rodin a poté spáchali sebevraždu

Španělská policie.
Španělská policie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Dva bohatí Rusové tento týden podle vyšetřovatelů zavraždili členy svých rodin a poté spáchali sebevraždu. Jde o dva případy, které se odehrály daleko od sebe, v Rusku a ve Španělsku, a jejichž motivy spolu na první pohled nesouvisejí. Zpravodajský server Business Insider nicméně vedle podobnosti tragédií zaujalo i spojení obou pachatelů s ruskou bankou Gazprombank.

V prvním případě agentura TASS v pondělí s odvoláním na informovaný zdroj napsala, že bývalý viceprezident Gazprombanky Vladislav Avajev zabil ve svém bytě manželku a dceru a následně spáchal sebevraždu. Motivem by podle zdroje mohl být "domácí konflikt". Zajímavé je, že se případem zabývají dva hlavní moskevští vyšetřovatelé.

Druhý případ se týká bývalého viceprezidenta ruské plynárenské společnosti Novatek Sergeje Protoseni, který s rodinou žil ve Francii a ve španělském městě Lloret de Mar s manželkou a dcerou trávil velikonoční svátky. Podle televizní stanice Telecinco policisté v úterý objevili ve vile, kde rodina pobývala, těla manželky a dcery s bodnými ranami. Protoseňu pak našli v zahradě oběšeného na stromě; vedle ležely zakrvavený nůž a sekyra.

Souvislost s ruskou agresí na Ukrajině či s ekonomickými nebo jinými dopady této války ani podezření na spojení s nějakou kriminální činností zdroje zpráv žádné nezmiňují. Business Insider nicméně zaujalo, že Protoseňa byl hlavním účetním společnosti Novatek, napojené na Gazprombanku.

Server v souvislosti s oběma případy rovněž poznamenal, že Protoseňa ani Avajev nebyli na seznamu lidí, na něž byly uvaleny mezinárodní sankce v souvislosti s ruskou agresí vůči Ukrajině.

Témata:  policie Španělsko policie Rusko

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2026 12:47

16. ledna 2026 21:45

Nečekaná slova Nely Boudové. Zaujala zmínka o toxickém vztahu

Nela Boudová a vztahy? Asi každý si po jejím boku naposledy vybaví novináře Jana Tunu. Nyní se ale na instagramovém profilu herečky objevila slova, která naznačují rozchod. Dokonce došlo i na zmínku o toxickém vztahu. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Laviny

Laviny v Rakousku: 5 mrtvých, další lidé skončili v nemocnici

Rakouské Alpy se dnes staly dějištěm tragických událostí, které si vyžádaly životy pěti lyžařů. Laviny zasáhly oblast Pongau nedaleko Salcburku poté, co v regionu napadlo velké množství čerstvého sněhu. Podle horské služby se všechny oběti pohybovaly ve volném terénu mimo vyznačené sjezdovky, kde je riziko sesuvů v současné době extrémní.