Podle agentury Europa Press muž útočil ve dvou kostelech ve městě Algeciras v Andalusii. Útok na nejméně dvou místech potvrdila deníku El País i policie. Podle informací od kněží, které list získal, muž útočil v centru města.

Deník El País napsal, že státní zástupci při celostátním soudu Audiencia Nacional, který soudí nejzávaznější trestné činy, začali zadrženého muže vyšetřovat pro podezření z terorismu. To později soud a prokuratura potvrdily i agenturám AFP a Reuters.

Incident popsal deníku El País farář jednoho z kostelů, který ale nebyl během události přítomen. "Podle toho, co mi řekli, přišel (do kostela) muslim a začal strhávat věci z oltáře. Tomu se ihned snažil zabránit kostelník, a první útok nožem se stal v kostele," řekl kněz. Kostelník se snažil uprchnout, ale útočník ho dohnal venku. "Útočník přišel z kostela svatého Isidora, kde zaútočil na salesiánského kněze, který v ten moment sloužil mši," dodal farář.

Podle deníku El Mundo je útočník marockého původu. O pravděpodobném marockém původu píše i list El País, podle kterého byl zadržený bez dokladů.

Od činu se distancovala místní muslimská komunita. Předseda krajské rady Andalusie Juan Manuel Moreno čin odsoudil. "Nesnášenlivost nikdy nebude mít místo v naší společnosti," uvedl.