Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž útočil v kostelech na jihu Španělska, úřady mají podezření na terorismus

Španělská policie
Španělská policie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Zatím neznámý muž dnes večer zaútočil v nejméně dvou kostelech na jihu Španělska, jednoho člověka zabil a další čtyři lidi zranil. Píší to španělská média. Prokuratura potvrdila agenturám AFP a Reuters, že útok je vyšetřován jako možný teroristický čin. Muž, jehož policie zadržela, použil samurajský meč nebo obdobnou zbraň. O život přišel podle médií kostelník a mezi zraněnými je i jeden kněz.

Podle agentury Europa Press muž útočil ve dvou kostelech ve městě Algeciras v Andalusii. Útok na nejméně dvou místech potvrdila deníku El País i policie. Podle informací od kněží, které list získal, muž útočil v centru města.

Deník El País napsal, že státní zástupci při celostátním soudu Audiencia Nacional, který soudí nejzávaznější trestné činy, začali zadrženého muže vyšetřovat pro podezření z terorismu. To později soud a prokuratura potvrdily i agenturám AFP a Reuters.

Incident popsal deníku El País farář jednoho z kostelů, který ale nebyl během události přítomen. "Podle toho, co mi řekli, přišel (do kostela) muslim a začal strhávat věci z oltáře. Tomu se ihned snažil zabránit kostelník, a první útok nožem se stal v kostele," řekl kněz. Kostelník se snažil uprchnout, ale útočník ho dohnal venku. "Útočník přišel z kostela svatého Isidora, kde zaútočil na salesiánského kněze, který v ten moment sloužil mši," dodal farář.

Podle deníku El Mundo je útočník marockého původu. O pravděpodobném marockém původu píše i list El País, podle kterého byl zadržený bez dokladů.

Od činu se distancovala místní muslimská komunita. Předseda krajské rady Andalusie Juan Manuel Moreno čin odsoudil. "Nesnášenlivost nikdy nebude mít místo v naší společnosti," uvedl.

Témata:  policie Španělsko Španělsko

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Izrael, ilustrační foto

Bývalý šéf izraelské tajné služby měl vyhrožovat hlavní prokurátorce ICC

Bývalý šéf izraelské tajné služby Mossad, Yossi Cohen, údajně vyhrožoval bývalé hlavní prokurátorce Mezinárodního trestního soudu (ICC), Fatou Bensoudové. Na několika tajných schůzkách na ni údajně vyvíjel nátlak, aby zastavila vyšetřování Izraelců kvůli podezření z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti na okupovaných palestinských územích. Uvedl to deník The Guardian, který se odvolává na vysoce postavené izraelské zdroje.