Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útoky injekčními jehlami na ženy v nočních podnicích se rozšířily i ve Španělsku

Španělská policie
Španělská policie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Útoky injekční jehlou na ženy v nočních podnicích, které v uplynulých měsících zaznamenaly Francie, Británie, Nizozemsko a další evropské země, se dějí i ve Španělsku. Místní úřady dnes ohlásily, že evidují 50 těchto případů, napsala agentura AP. Policie po pachatelích pátrá, zatím ale nezná jejich identitu ani pohnutky.

Zhruba polovina případů připadá na Katalánsko. Místní úřady vyzývají ženy, které byly cílem takového útoku, aby se nechaly doprovodit do nemocnice, kde je kompletně vyšetří a nechají na pozorování. Další desítku případů pak eviduje Baskicko. V jiných španělských regionech je výskyt výrazně nižší.

Politici vyzvali ženy, aby případy útoků jehlou hlásily. "Potřebujeme vědět více o tomto fenoménu, abychom proti němu dokázali lépe bojovat," uvedla ministryně spravedlnosti Pilar Llopová. Podle ní se kvůli útokům cítí ženy vytlačovány z míst noční zábavy. Ministryně také připomněla, že vpichy lze považovat za ublížení na zdraví s přitěžující okolností diskriminace podle pohlaví.

Případy šetří policie, ale zatím bez větších úspěchů. Vyšetřovatelé neznají identitu údajných pachatelů ani jejich pohnutky. Po bodnutí nenásledovalo ani sexuální násilí ani krádeže. Policisté zjistili, že jen jednou byla vpichem vpravena do těla napadené ženy i droga. Stalo se tak v případě třináctileté dívky, která dostala dávku takzvané tekuté extáze. Rodiče napadené ji ale ihned převezli do nemocnice. Policie se však domnívá, že v některých případech mohli pachatelé pocházet ze sousední Francie, kde zaznamenaly již 400 podobných případů.

Témata:  policie Španělsko Španělsko

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy