Zhruba polovina případů připadá na Katalánsko. Místní úřady vyzývají ženy, které byly cílem takového útoku, aby se nechaly doprovodit do nemocnice, kde je kompletně vyšetří a nechají na pozorování. Další desítku případů pak eviduje Baskicko. V jiných španělských regionech je výskyt výrazně nižší.

Politici vyzvali ženy, aby případy útoků jehlou hlásily. "Potřebujeme vědět více o tomto fenoménu, abychom proti němu dokázali lépe bojovat," uvedla ministryně spravedlnosti Pilar Llopová. Podle ní se kvůli útokům cítí ženy vytlačovány z míst noční zábavy. Ministryně také připomněla, že vpichy lze považovat za ublížení na zdraví s přitěžující okolností diskriminace podle pohlaví.

Případy šetří policie, ale zatím bez větších úspěchů. Vyšetřovatelé neznají identitu údajných pachatelů ani jejich pohnutky. Po bodnutí nenásledovalo ani sexuální násilí ani krádeže. Policisté zjistili, že jen jednou byla vpichem vpravena do těla napadené ženy i droga. Stalo se tak v případě třináctileté dívky, která dostala dávku takzvané tekuté extáze. Rodiče napadené ji ale ihned převezli do nemocnice. Policie se však domnívá, že v některých případech mohli pachatelé pocházet ze sousední Francie, kde zaznamenaly již 400 podobných případů.