Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook a Instagram spustily v Česku předplatné

Facebook
Facebook
Foto: EuroZprávy.cz

Facebook a Instagram se v Česku oficiálně dočkaly předplatného. Meta v průběhu tohoto týdne zpřístupnila uživatelům možnost zbavit se reklam za nemalý poplatek čítající nejméně 240 korun měsíčně.

To, že provozovatel Faceebooku a Instagramu, společnost Meta, zavádí placenou verzi svých sociálních sítí, není novinkou. Už dříve to uvedl server Wall Street Journal s tím, že evropští mají možnost buď hradit měsíční poplatek za užívání sítí, nebo souhlasit s personalizovanými reklamami.

Meta dlouhodobě bojuje s evropským trhem kvůli přísným nařízením o ochraně soukromí. Technologický gigant v květnu letošního roku obdržel rekordní pokutu 1,3 miliardy dolarů za to, že nesprávně nakládal s daty evropských uživatelů.

Firma se od té doby snaží vyhnout přímým tahanicím s regulátory, a podle Wall Street Journal přišla s řešením, jak problémy s ochranou soukromí vyřešit. Nově proto od listopadu nabídne evropským uživatelům předplatné bez reklam, čímž jim umožní odhlásit se ze sběru jejich dat. A v Česku tuto možnost spustila včera.

Předplatné je k dispozici osobám starším 18 let a jeho cena činí 240 Kč, pokud si předplatné uživatel pořídí na webu. V případě předplatného skrze mobilní aplikace vyjde kvůli poplatkům Applu nebo Googlu na 299 Kč.

Předplatné se týká všech účtů, které máte propojené v Centru účtů, a do konce února bude za jednotnou cenu, bez ohledu na počet účtů. Od 1. března příštího roku ale bude zmíněná cena platná pouze pro jeden účet a za každý si uživatelé připlatí 148 Kč v případě předplatných na webu, a 185 Kč u předplatných přes mobilní aplikaci.

Ročně tak uživatelé zaplatí na předplatném nejméně 2500 Kč, v případě že vlastní jeden pouze účet. Majitelé více účtů si sáhnou hlouběji do kapsy.

Témata:  sociální sítě Facebook Instagram

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:22

11. července 2024 21:11

Evropské státy bojkotují Orbána. Nepošlou ministry na zasedání Rady EU

Švédsko spolu s několika dalšími členskými státy EU nevyšle své ministry na červencová neformální zasedání Rady Evropské unie, která bude předsedat Maďarsko. Tento krok má být protestem proti jednání maďarského premiéra Viktora Orbána s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy