Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fico vzkázal Pavlovi a Lipavskému, aby se nevměšovali

Robert Fico
Robert Fico
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Předseda slovenské opoziční strany Smer-SD a bývalý premiér Robert Fico vyzval českého prezidenta Petra Pavla a ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), aby se nevměšovali do vnitřních záležitostí Slovenska. Fico zároveň opět zaútočil na slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou.

Fico na facebooku napsal, že jako první vyjádřil znepokojení z vývoje na Slovensku Pavel. Podle expremiéra se jeho strana zavázala k tomu, že bude věnovat osobitou pozornost vzácné blízkosti Česka a Slovenska a nedovolí vystavení tohoto unikátního vztahu jakémukoliv nebezpečí. "Progresivisti v ČR a SR mají zjevně jiný názor," poznamenal.

Předseda Smeru upozornil i na vyjádření Lipavského ohledně možného Ficova návratu na post premiéra. Slovenský politik tvrdí, že mu šéf české diplomacie vzkázal, aby ustoupil od nehorázných výroků ohledně zbytečnosti zbrojních dodávek pro Ukrajinu či nefunkčnosti protiruských sankcí.

"Nepochybuji ani sekundu, že je to práce Zuzany Čaputové, která se při návštěvě prezidenta ČR na Slovensku mohla přetrhnout, aby na mě zaútočil," uvedl opoziční zákonodárce.

"Rád bych požádal všechny české politiky, aby se nenechávali přemluvit na tuto špinavou práci a nezasahovali do záležitostí SR. Názory na válku na Ukrajině nemám důvod měnit. Jediné, co Zuzana Čaputová a její čeští přátelé dělají, je, že unikátní vztah a vzácnou blízkost mezi SR a ČR vystavují nebezpečí. To je to poslední, co si přeji," dodal Fico.

Témata:  Robert Fico Petr Pavel Jan Lipavský

Aktuálně se děje

26. srpna 2026 21:02

Eminem truchlí. Zveřejnil soukromý dopis, který mu poslala Dolly Parton

Americký rapper Eminem zveřejnil soukromý dopis, který mu v minulosti zaslala legendární country zpěvačka Dolly Parton. Učinil tak na svých sociálních sítích v reakci na její úmrtí ve věku 80 let. Hudební ikona zemřela po krátkém boji s rakovinou v lékařském centru Vanderbilt-Ingram, obklopena svou rodinou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.