reklama

Pro návštěvu Francie také budou muset mít lidé ze Spojeného království pádné důvody, mezi něž nepatří turistika ani služební cesta, informovala stanice Sky News.

Výjimku z nového nařízení budou mít francouzští občané a jejich rodinní příslušníci, lidé s trvalým pobytem ve Francii nebo řidiči nákladní dopravy.

Nová pravidla znamenají, že do Francie nebudou moci žádní britští turisté. Občané Spojeného království se tak nedostanou ani do francouzských horských středisek, která jsou obvykle oblíbeným cílem v době vánočních prázdnin.

Attal sdělil, že nová pravidla úřad vlády oficiálně představí ještě během dneška. Kromě zkrácení doby platnosti negativního testu ze 48 na 24 hodin bude pro lidi po příjezdu z Británie platit nutnost registrace a povinná sedmidenní karanténa, kterou lze ukončit po 48 hodinách v případě negativního výsledku dalšího testu na koronavirus.

"Naší strategií je zdržet šíření omikronu v zemi jak nejvíce to půjde a využít času pro očkování posilujícími dávkami," řekl Attal, podle něhož laboratoře ve Francii dosud potvrdily 240 případů nákazy omikronem. V zemi tak stále převažuje varianta delta.

Británie ve středu ohlásila nejvyšší denní přírůstek nakažených od začátku pandemie nemoci covid-19 – téměř 80.000. Odborníci varují, že šíření nakažlivější varianty omikron, která se potvrdila u více než 10.000 lidí, může vést k ohromnému množství infikovaných a významně zatížit zdravotní systém.