Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie možná zavede přísnější koronavirová omezení v některých oblastech

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Rapidní šíření nemoci covid-19 ve francouzském středomořském městě Nice si zřejmě vyžádá další omezení pohybu na regionální úrovni. Uvedl to dnes francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran při návštěvě nemocnice v Nice. Rozhodnutí o dalším zpřísnění omezení pohybu mají být přijatá ještě o tomto víkendu.

"Je několik měst a oblastí ve Francii, kde virus cirkuluje mnohem rychleji než jinde, a to může vyžadovat regionální omezení," prohlásil Véran. Francouzská vláda zavedla zákazy vycházení a další přísná opatření v některých oblastech, obecně však dává přednost opatřením na celostátní úrovni, uvedla agentura Reuters.

Po svém druhém celostátním zákazu pohybu v listopadu Francie zavedla zákaz vycházení po osmé večer. V polovině ledna čas změnila a zákaz platí již od 18:00 SEČ.

Véran uvedl, že trend vývoje počtu nemocných covidem-19 se v posledních dnech zhoršil. V pátek Francie oznámila 24.116 nově nakažených, což proti předchozímu pátku byl nárůst o 4000. Sedmidenní průměr počtu nově nakažených stoupl nad 19.000 denně, když před týdnem klesl na 18.300. Nově s nemocí covid-19 zemřelo 571 lidí, celkový počet úmrtí tak stoupl na téměř 84.000.

Témata:  Francie

Související

Aktuálně se děje

8. července 2025 17:56

Samosběr jahod se v roce 2025 chýlí ke konci. Co můžete sbírat namísto nich?

Letní měsíce lákají nejen k výletům a opalování, ale také k čím dál populárnějším samosběrům ovoce. Zatímco jahody jsou dlouhodobě nejznámější a nejdostupnější plodinou, kterou si lidé sami sklízí, nabídka samosběrů se rok od roku rozšiřuje. Co dalšího si tedy můžete z českých sadů a plantáží odnést, když přijdete s košíkem a chutí na čerstvé ovoce?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tálibán

Komentář

Velmoci uznávají teroristické státy. Situaci můžeme zachránit, když neztratíme morální kompas

Rusko oficiálně uznalo vládu Tálibánu v Afghánistánu, Spojené státy zvažují vyškrtnutí syrské HTS ze seznamu teroristů. Dva subjekty s násilnou minulostí tak získávají legitimitu, aniž by se vzdaly své radikální povahy. Svět tím riskuje precedent, že moc uchvácená silou a bez respektu k právům může být cestou k mezinárodnímu uznání. Svět v tuto chvíli nesmí ztratit morální kompas.