"Motiv činů, které nejsou spojeny s krádežemi ani násilím, zatím není jasný," uvedli vyšetřovatelé v Rennes. Policie odebrala krevní vzorky několika napadeným, ale "výsledky těchto biologických analýz jsou vesměs negativní, a to jak na GHB (droga používaná při znásilnění), tak na další toxické látky," zdůrazňuje státní zastupitelství.

Úřady v Bretani zaznamenaly od prosince celkem 69 případů, nejvíce jich bylo v Nantes a v Rennes. Tento týden se objevily tři nové případy v Roanne, dvě mladé ženy a jeden muž ohlásili po návštěvě diskotéky velké modřiny se stopou po vpichu uprostřed.

Záhadné útoky budí obavy mezi mládeží, provozovateli nočních podniků i mezi zdravotníky. Napadení se nechávají testovat na žloutenku a virus HIV a berou preventivní léčbu proti těmto nemocem. Zejména dívky se obávají možného sexuálního napadení, klesla návštěvnost diskoték. Majitelé nočních podniků modernizují zabezpečení a posilují ochranku, poklesu návštěvnosti i tržeb až o polovinu to ale nezabránilo, píše Le Figaro.