Rodiče kontaktovali policii v pátek odpoledne, když se jejich dcera, o které úřady informují pouze jako o Lole, nevrátila ze školy. Její tělo zamaskované hadry v neprůhledné plastové bedně našel před půlnocí bezdomovec v areálu rezidence, kde dívka s rodinou bydlela. Podle výsledků pitvy byla dívka uškrcena.

Čtyřiadvacetiletou ženu dnes pařížský vyšetřující soudce obvinil z vraždy a znásilnění s přitěžujícími okolnostmi, řekl AFP zdroj obeznámený se situací. Podezřelá byl zatčena v sobotu za úsvitu v obci Bois-Colombes.

Žena podle vyšetřovatelů při výpovědi "kolísala mezi uznáním a popíráním skutečností". Řekla, že "oběť odvlekla do bytu své sestry, která žije ve stejném domě jako dívka, donutila ji osprchovat se a poté se dopustila sexuálního zneužívání a dalšího násilí, které vedlo k její smrti, a ukryla tělo v bedně". "Na každé noze oběti byla červeně napsána nula a jednička," uvedl pařížský prokurátor.

Třiačtyřicetiletý muž, který stanul před soudem později, byl obviněn z toho, že ženě pomáhal s přepravou a ukrýváním těla. Soud na něj uvalil dohled, protože kvůli povaze trestného činu nemůže zůstat ve vazbě.

Během víkendu k domu, kde dívka žila, začali lidé přinášet květiny a pokládat vzkazy. Obyvatelé čtvrti serveru BFM TV řekli, že jejich děti se teď bojí samy chodit po ulici a rodiče je všude doprovázejí. Škola, do které Lola chodila, povolala speciálního krizového psychologa. Školu dnes také navštívili starostka Paříže Anne Hidalgová a ministr školství Pap Ndiaye.

reklama