Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Globsec se z Bratislavy přesouvá do Prahy. Záštitu převzal Pavel

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Slovenská bezpečnostní konference Globsec se přesouvá z Bratislavy do Prahy. Vedení think-tanku, který má sídlo na Slovensku, potvrdilo tuto informaci Seznam Zprávám.

Server upozornil, že zatímco doma na Slovensku tato uznávaná událost čelila kritice vlády Roberta Fica, v Česku naopak získala podporu prezidenta Petra Pavla.

"Rozhodnutí uskutečnit tento rok Globsec Forum 2024 v Praze je symbolickým krokem směrem k intenzivnější regionální spolupráci. Bohatá historie a strategický význam Prahy z něj dělají ideální místo na podporu mezinárodního dialogu a šíření konstruktivního hlasu střední Evropy," uvedl Róbert Vass, prezident a zakladatel Globsec.

Akce má ambice stát se Davosem střední a východní Evropy a loni přivítala například francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou. V Bratislavě se konala již 18krát, v Praze se nově uskuteční od 30. srpna do 1. září.

"Globsec je významná mezinárodní konference přispívající ke kultivaci dialogu o otázkách zahraniční a bezpečnostní politiky, která je v dnešním světě velmi potřebná. Těším se, že se letos uskuteční v Praze a že tím zvýrazní svůj středoevropský rozměr," uvedl prezident Petr Pavel.

Organizátoři mají napjaté vztahy se slovenskou vládou Roberta Fica, která prosazuje protizápadní postoje v zahraniční politice.

Témata:  Slovensko Petr Pavel Robert Fico

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:30

Smrt hvězdy kultovního seriálu Derrick. Fritz Wepper se rozhodl ukončit léčbu vážné nemoci

Koncem března zemřel slavný německý herec Fritz Wepper, kterého dobře znali i čeští diváci. Jeho manželka oznámila, že zemřel v mnichovském hospici. Slavnému herci bylo 82 let.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy