Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Google a další budou muset dodržovat přísnější pravidla pro obsah

Logo společnosti Google
Logo společnosti Google
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Evropská komise dnes určila, kteří internetoví giganti budou muset od srpna dodržovat přísnější pravidla ochrany uživatelů. Začnou se na ně totiž vztahovat zvláštní podmínky v rámci aktu o digitálních službách (DSA).

Evropská komise zveřejnila na webu seznam všech 19 online platforem a vyhledávačů, které se mají do čtyř měsíců zařídit podle stanovených pravidel. Podle EU jde o platformy, které měsíčně zaznamenají alespoň 45 milionů aktivních uživatelů.

Nejvíce se záležitost týká společnosti Google, zmíněny jsou její služby nazvané Search, Play, Maps a Shopping. Na seznamu nechybí sociální sítě Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn či TikTok, videoplatforma YouTube či internetová encyklopedie Wikipedia.

Firmy budou muset od srpna více dbát na soukromí svých uživatelů či být důslednější v boji proti šíření nelegálního obsahu a dezinformací. Nebude také možné cílit konkrétní reklamu na děti.

Témata:  EU internet Google sociální sítě

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy