Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Herec Johnny Depp neuspěl s odvoláním v kauze domácího násilí, bulváru bude platit

Johnny Depp, vlastním jménem John Christopher Depp, americký herec, známý zvláště pro své výkony ve filmech Střihoruký Edward, Ospalá díra, Piráti z Karibiku, Hledání Země Nezemě nebo Karlík a továrna na čokoládu. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.
Johnny Depp, vlastním jménem John Christopher Depp, americký herec, známý zvláště pro své výkony ve filmech Střihoruký Edward, Ospalá díra, Piráti z Karibiku, Hledání Země Nezemě nebo Karlík a továrna na čokoládu. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Britský vrchní soud odmítl možnost odvolání pro amerického herce Johnnyho Deppa, který začátkem měsíce prohrál spor s bulvárním listem The Sun týkající se jeho označení za domácího násilníka. Informoval o tom server BBC. Soudce sdělil, že odvolání nemá "dostatečnou šanci na úspěch", hercovi právníci se ale mohou obrátit ještě na odvolací soud.

Vrchní soud také nařídil, aby Depp uhradil první část nákladů na právní zastupování protistraně. Vydavatelství News Group Newspapers, do jehož portfolia deník The Sun patří, má dostat vyplaceno celkem 630.000 liber (18 milionů korun).

Hollywoodský herec, známý například z filmů Piráti z Karibiku či Střihoruký Edward, žaloval vydavatelství i šéfredaktora listu The Sun Dana Woottona. Nelíbil se mu článek z dubna 2018, ve kterém se píše, že herec bil svou bývalou manželku Amber Heardovou. Depp podal žalobu kvůli pomluvě.

Soudce ve svém verdiktu ale uvedl, že tvrzení zveřejněná v článku jsou "ve své podstatě pravdivá". Podle něj se prokázalo, že většina zmiňovaných útoků Deppa na jeho tehdejší manželku se skutečně odehrála a že Heardová měla důvod obávat se o svůj život.

Ačkoli soudce nyní Deppovým právníkům upřel možnost podat odvolání, zároveň jim připomněl, že se proti verdiktu mohou odvolat až do 7. prosince u odvolacího soudu.

Témata:  Johnny Depp domácí násilí Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2025 11:14

Zeman se po operaci vrátil do kanceláře. Prvním návštěvníkem byl diplomat

Exprezident Miloš Zeman od tohoto týdne opět úřaduje ve své kanceláři. Bývalá hlava státu se v posledních týdnech potýkala se zdravím, musela dokonce na operaci. Už o uplynulém víkendu se však Zeman zúčastnil posledního rozloučení s kardinálem Dominikem Dukou. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Kate posílá zprávu po dokončení chemoterapie

Kate Middleton poprvé od oznámení rakoviny vystoupila veřejně

Princezna z Walesu Kate Middleton vystoupila v úterý 18. listopadu v centru Londýna s prvním projevem od chvíle, kdy v březnu 2024 oznámila světu svou diagnózu rakoviny. Stalo se tak u příležitosti Summitu o budoucí pracovní síle (Future Workforce Summit). Na této významné události představila další fázi své mise zaměřené na podporu dětí v raném věku.