Hollywoodský herec, známý například z filmů Piráti z Karibiku či Střihoruký Edward, žaloval vydavatelství News Group Newspapers, pod které bulvární list The Sun patří, i šéfredaktora Dana Woottona. Nelíbil se mu článek z dubna 2018, ve kterém se píše, že herec bil svou bývalou manželku Amber Heardovou. Depp podal žalobu kvůli pomluvě.

Soudce Andrew Nicol uvedl, že jsou tvrzení zveřejněná v článku "ve své podstatě pravdivá". Podle něj se prokázalo, že většina zmiňovaných útoků Johnnyho Deppa na jeho tehdejší manželku se skutečně odehrála a že Heardová měla důvod obávat se o svůj život. "Na základě toho žalobu zamítám," dodal.

Právní zástupkyně 34leté Heardové v reakci na rozsudek uvedla, že pro ty, kteří byli líčení u londýnského soudu přítomni, "není rozhodnutí a verdikt překvapením". Deppova exmanželka se chystá ve Spojených státech brzy představit další důkazy o násilnické povaze 57letého herce. Depp podal na Heardovou v USA žalobu kvůli pomluvě, v níž po ní žádá 50 milionů dolarů (1,2 miliardy Kč).

Deppův právník označil rozhodnutí soudu za těžko pochopitelné a zvrhlé. Podle něj by bylo směšné, pokud by se proti němu herec neodvolal.

"Oběti domácího násilí nesmějí být nikdy umlčeny," uvedl po zveřejnění rozsudku list The Sun. "Děkujeme soudci za důkladné zvážení a Amber Heardové za odvahu, kterou prokázala, když soudu předložila důkazy," dodal bulvární list. Rozhodnutí soudu označil za vítězství svobody tisku.

Depp a Heardová se poznali při natáčení snímku Rumový deník v roce 2011. Vzali se v roce 2015. O 15 měsíců později požádala herečka o rozvod a v roce 2016 poprvé zmínila domácí násilí. Podle tvrzení, která u soudu zazněla, ji ale herec začal fyzicky napadat již o tři roky dříve. Depp ji údajně škrtil, bil, fackoval, kopal a dával jí hlavičky. Herec u soudu naopak tvrdil, že se k němu násilnicky chovala jeho exmanželka.

Za Deppa se dříve postavily jeho bývalé partnerky Vanessa Paradisová a Winona Ryderová. Ty shodně uvádějí, že k nim se Depp násilnicky nikdy nechoval.

reklama