reklama

Indie je po Spojených státech a Brazílii třetí pandemií nejvíce postiženou zemí. Koronavirem se zde dosud infikovalo přes 3,5 milionu lidí. Bezmála 63.500 pacientů s nemocí covid-19 v Indii zemřelo, uvádí Univerzita Johnse Hopkinse.

Rekordní nárůst nakažených ohlásily krátce před uvolněním karanténních opatření, jehož účelem je oživit ekonomiku. O práci kvůli koronavirové krizi přišly miliony Indů.

Od září budou v zemi povolena seskupení až 100 lidí na kulturních, politických a sportovních akcích. Vláda také oznámila od 7. září postupné otevírání metra v Dillí, které je pro hlavní město klíčovou dopravní tepnou. Školy a kina nicméně zůstanou zavřené do konce září.

Indie, která má 1,4 miliardy obyvatel, má v posledních dnech nejvyšší denní přírůstky na světě. Již čtyři dny po sobě zaznamenala více než 75.000 nově nakažených. Jedním z důvodů je rozšířené testování, když v zemi se denně testuje asi milion lidí, zatímco před dvěma měsíci to bylo kolem 200.000. Indie ale rovněž zaznamenává každý den kolem 1000 mrtvých s covidem-19.

reklama