Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Írán oznámil, že v zemi je proti covidu plně očkováno přes polovinu obyvatel

Írán
Írán
Foto: Pixabay

Írán dnes oznámil, že proti covidu-19 je v zemi plně naočkováno asi 44 milionů lidí, což je více než polovina ze zhruba 85milionové populace. Írán je v pandemii nejhůře zasaženou blízkovýchodní zemí, od začátku šíření viru tam zemřelo nejméně 128.000 nemocných, uvedla agentura AP.

Podle íránského ministerstva zdravotnictví obdrželo 44 milionů obyvatel dvě dávky vakcíny. Ministerstvo zároveň oznámilo, že v zemi za uplynulý den přibylo více než 3500 nově nakažených a 118 mrtvých. Jak nicméně vláda uvádí, denní počet obětí v posledních měsících významně klesl, íránští experti tento pozitivní trend připisují právě očkování. Nejvyšší počet mrtvých Írán zaznamenal 24. srpna, kdy zemřelo 709 nemocných.

Na zlepšení situace reagoval íránský prezident Ebrahím Raísí, který dnes zrušil noční omezení dopravy týkající se soukromých automobilů. Ty nesměly vyjíždět do ulic od 21:00 do 04:00 ráno.

V Íránu se používá zejména vakcína čínské firmy Sinopharm, ruský Sputnik V a látka britsko-švédské firmy AstraZeneca.

Témata:  očkování Írán

Související

Aktuálně se děje

16. února 2026 5:00

Počasí bude během týdne zimní a mrazivé, o víkendu přijde výrazný zlom

Nadcházející týden v České republice nabídne velmi rozmanitou meteorologickou podívanou, ve které se vystřídají ledové dny s výrazným oteplením. Zatímco v pracovní dny bude počasí ovládat mráz, o víkendu se dočkáme citelné změny. Víkendový nárůst teplot by mohl teploměry vyhnat až k hranici deseti stupňů Celsia.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy