Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islamisté chtěli v Německu rozpoutat teror, policie tvrdě zakročila

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Německá policie dnes ráno zasahovala v Berlíně, Braniborsku, Durynsku a Severním Porýní-Vestfálsku proti čečenským islamistům. Důvodem je podezření z přípravy teroristického útoku, uvedlo na twitteru nejvyšší státní zastupitelství v Berlíně. Konkrétní nebezpečí podle něj ale nejspíš nehrozilo.

Razie, na níž se podílelo 180 policistů, se zaměřila na Čečence ve věku 23 až 28 let. Jsou podezřelí, že vytipovávali místa pro pozdější islamistický útok.

U jednoho z nich policie už dříve na mobilním telefonu našla obrazový materiál, který tomu nasvědčuje.

Dnešní zásahy, které se uskutečnily na devíti místech, mají podle tiskové zprávy státního zastupitelství a berlínské policie přinést podrobnosti o jednání a motivu obviněných. Policie při nich zabavila bodné a sečné zbraně, peníze v hotovosti a také nosiče dat. Ty nyní vyhodnocuje.

Témata:  Německo terorismus policie Německo

Související

Aktuálně se děje

14. února 2026 19:33

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Volodymyr Zelenskyj na MSC

Významný moment pro Česko: Zelenskyj na MSC poděkoval Pavlovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil na bezpečnostní konferenci v Mnichově s projevem, ve kterém se zaměřil na paralely mezi současnou ruskou agresí a historickými událostmi 20. století. Varoval, že ruský prezident Vladimir Putin se pokouší o scénář velmi podobný tomu z roku 1938. Podle Zelenského doufá Kreml v to, že si podmaní část Ukrajiny stejně, jako tehdy nacistický diktátor Adolf Hitler získal část Československa díky Mnichovské dohodě.