Itálie vyhodnocuje epidemické riziko zvlášť pro každý z 20 regionů a v barevné škále označuje ty s nejvyšší mírou nebezpečí červeně. Vysoké nebezpečí značí oranžová barva, střední nebezpečí žlutá barva a nízké bílá. Žádný červený ani oranžový region aktuálně v Itálii není, mezi bílé se nyní řadí Furlansko-Julské Benátky, Molise a ostrov Sardinie.

V regionech označených bíle už se nemusí dodržovat noční zákaz vycházení, mírnější jsou i pravidla ohledně maximální kapacity restaurací nebo počtu hostů u jednoho stolu. Odborníci odhadují, že všechny italské regiony budou zařazeny do bílé skupiny do poloviny června.

Za poslední den přibylo v šedesátimilionové Itálii něco přes 2500 nových případů nákazy koronavirem, za posledních sedm dní země hlásí 32 nakažených na 100.000 obyvatel. Setrvale klesají také počty pacientů s covidem-19 v nemocnicích. Nemocnice v severoitalském městě Codogno, kde byl v únoru 2020 odhalen první evropský případ nákazy virem SARS-CoV-2, dnes oznámila, že uzavřela své covidové oddělení, protože se zcela vyprázdnilo.