reklama

Druhou nejvyšší denní bilanci - 6557 potvrzených případů - Itálie ohlásila 21. března. Jihoevropská země byla v tu dobu evropským ohniskem pandemie a obyvatelé měli zakázáno vycházet z domů kromě nejnutnějších případů. Denní přírůstky zemřelých však tehdy byly řádově vyšší, připomíná agentura Reuters.

Dnes Itálie oznámila dalších 43 mrtvých. Dosud nejvyšší bilance obětí byla registrována na přelomu března a dubna, kdy zemřelo 900 pacientů.

Více než 60milionová Itálie intenzivně testuje - dnešní statistika vychází z více než 152.196 provedených PCR testů, což je o téměř 40.000 vyhodnocených vzorků více, než v úterý. Celkem se v Itálii od začátku epidemie nakazilo přes 372.799 lidí, 36.289 z nich zemřelo a více než 244.065 se vyléčilo.

Itálie byla v únoru první evropskou zemí, na kterou pandemie covidu-19 tvrdě dopadla. Italským úřadům se šíření nákazy do léta podařilo dostat pod kontrolu, a to díky zavedení jedněch z nejpřísnějších karanténních opatření na světě, píše Reuters. Ačkoli nyní má země podstatně menší denní přírůstky nakažených než Francie, Španělsko či Británie, infekcí v posledních týdnech přibývá a italská vláda proto tento týden zavedla nové restrikce týkající se shromažďování, provozu restaurací či škol. Premiér Giuseppe Conte zároveň oznámil, že se chce vyhnout celostátní karanténě podobné té na jaře.

reklama