Druhou nejvyšší denní bilanci - 6557 potvrzených případů - Itálie ohlásila 21. března. Jihoevropská země byla v tu dobu evropským ohniskem pandemie a obyvatelé měli zakázáno vycházet z domů kromě nejnutnějších případů. Denní přírůstky zemřelých však tehdy byly řádově vyšší, připomíná agentura Reuters.

Dnes Itálie oznámila dalších 43 mrtvých. Dosud nejvyšší bilance obětí byla registrována na přelomu března a dubna, kdy zemřelo 900 pacientů.

Více než 60milionová Itálie intenzivně testuje - dnešní statistika vychází z více než 152.196 provedených PCR testů, což je o téměř 40.000 vyhodnocených vzorků více, než v úterý. Celkem se v Itálii od začátku epidemie nakazilo přes 372.799 lidí, 36.289 z nich zemřelo a více než 244.065 se vyléčilo.

Itálie byla v únoru první evropskou zemí, na kterou pandemie covidu-19 tvrdě dopadla. Italským úřadům se šíření nákazy do léta podařilo dostat pod kontrolu, a to díky zavedení jedněch z nejpřísnějších karanténních opatření na světě, píše Reuters. Ačkoli nyní má země podstatně menší denní přírůstky nakažených než Francie, Španělsko či Británie, infekcí v posledních týdnech přibývá a italská vláda proto tento týden zavedla nové restrikce týkající se shromažďování, provozu restaurací či škol. Premiér Giuseppe Conte zároveň oznámil, že se chce vyhnout celostátní karanténě podobné té na jaře.