Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Itálie povolila vylodění zachráněných migrantů, převzala ale pouze nezletilé

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V sicilském přístavu Katánie se v noci na dnešek vylodila větší část ze 179 migrantů, které ve Středozemním moři zachránila loď německé neziskové organizace SOS Humanity.

Na pevninu se dostalo 140 převážně nezletilých běženců, 35 mužů, které italské úřady odmítly převzít, ale zůstává dál na palubě. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Nová italská vláda premiérky Giorgie Meloniové zaujala tvrdý postoj vůči migrantům, které do Itálie přivážejí plavidla neziskových organizací. Těmto lodím uzavřela své přístavy a dala na srozuměnou, že na pevninu bude pouštět jen ženy, děti a lidi ve špatném zdravotním stavu. O zbylé migranty se podle ní mají postarat státy, pod jejichž vlajkou lodě plují.

Na povolení zakotvit čekají u Itálie ještě další tři lodě neziskových organizací. Plavidla Rise Above, Geo Barents a Ocean Viking vezou celkem zhruba 900 migrantů.

Témata:  Itálie uprchlíci

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy