reklama

Čtyřnásobný předseda italské vlády v interview sdělil, že se mu daří den ode dne lépe a že vítá zpřísnění koronavirových restrikcí, které od pátku zahrnují povinnost prokazovat se covidovým pasem při návštěvě restaurací, kin, divadel a muzeí. Řekl také, že kdyby nadále osobně stál ve vedení svých podniků, nepřipustil by, aby vedle sebe pracovali očkovaní a neočkovaní zaměstnanci.

Berlusconi momentálně pracuje na založení sjednocené středopravé strany, která by zahrnovala jeho uskupení Vzhůru, Itálie, stranu Liga exministra vnitra Mattea Salviniho a krajně pravicovou formaci Bratři Itálie.

"Jsem vůči tomuto plánu vysloveným optimistou. Za svůj život jsem uskutečnil mnoho projektů, které byly pokládány za nemožné," řekl rodilý Miláňan. Ačkoli v posledních letech jeho strana setrvale ztrácí na oblibě, je podle něj jedinou politickou silou v Itálii, která je "skutečně liberální, křesťanská a proevropská".

Kvůli Berlusconiho zdravotním potížím bylo v posledních měsících odročeno několik stání u soudu. V květnu se kvůli deklarované "vážné nemoci" nemohl zúčastnit stání v případu, ve kterém čelí obžalobě z uplácení svědků. Advokát tehdy Berlusconiho popsal jako "chřadnoucí osobu".

Berlusconi měl v minulosti vážné zdravotní problémy, zejména se srdcem. Vážnou operaci srdce podstoupil v roce 2016. Už předtím měl několik let kardiostimulátor. Na konci 90. let byl Berlusconi operován kvůli rakovině prostaty. Přes zdravotní problémy i pokročilý věk je ale stále aktivní v politice a má o více než půlstoletí mladší partnerku Martu Fascinaovou (31), která je poslankyní za Berlusconiho pravicovou stranu Vzhůru, Itálie.

reklama