Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lékaři propustili italského expremiéra Berlusconiho z jednotky intenzivní péče

Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
Foto: www.eu2009.cz

Lékaři propustili bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho z jednotky intenzivní péče, nadále ale zůstává v milánské nemocnici San Raffaele. Dnes o tom podle deníku Corriere della Sera informoval Paolo Berlusconi, bratr někdejšího šéfa italské vlády. Ten se léčí se zápalem plic způsobeným chronickou leukémií.

Paolo Belrusconi řekl, že "je všechno dobré". Už ve čtvrtek lékaři pečující o 86letého politika a mediálního magnáta hovořili o tom, že se jeho stav stále zlepšuje.

Pravicově populistický politik, který v letech 1994 až 2011 s přestávkami předsedal celkem čtyřem vládám, byl hospitalizován 5. dubna. Zpočátku se hovořilo o kardiovaskulárních a respiračních problémech. Později vyšlo najevo, že Berlusconi zahájil chemoterapii a trpí chronickou myelomonocytární leukemií, která patří k vzácnějším formám nemoci. Zprávy o jeho zdravotním stavu vyvolaly spekulace, že jeho život je v ohrožení a v následujících dnech za ním na návštěvu přicházelo mnoho příbuzných a přátel.

Berlusconiho zdravotní stav se v posledních letech zhoršuje. V roce 2016 podstoupil operaci srdce, měl také rakovinu prostaty a několikrát musel do nemocnice poté, co se v roce 2020 nakazil covidem-19.

"Hodně štěstí, Silvio, můj příteli," napsal na twitteru italský vicepremiér Matteo Salvini, který je politickým spojencem Berlusconiho.

Témata:  Silvio Berlusconi Itálie

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy