Paolo Belrusconi řekl, že "je všechno dobré". Už ve čtvrtek lékaři pečující o 86letého politika a mediálního magnáta hovořili o tom, že se jeho stav stále zlepšuje.

Pravicově populistický politik, který v letech 1994 až 2011 s přestávkami předsedal celkem čtyřem vládám, byl hospitalizován 5. dubna. Zpočátku se hovořilo o kardiovaskulárních a respiračních problémech. Později vyšlo najevo, že Berlusconi zahájil chemoterapii a trpí chronickou myelomonocytární leukemií, která patří k vzácnějším formám nemoci. Zprávy o jeho zdravotním stavu vyvolaly spekulace, že jeho život je v ohrožení a v následujících dnech za ním na návštěvu přicházelo mnoho příbuzných a přátel.

Berlusconiho zdravotní stav se v posledních letech zhoršuje. V roce 2016 podstoupil operaci srdce, měl také rakovinu prostaty a několikrát musel do nemocnice poté, co se v roce 2020 nakazil covidem-19.

"Hodně štěstí, Silvio, můj příteli," napsal na twitteru italský vicepremiér Matteo Salvini, který je politickým spojencem Berlusconiho.

reklama