Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izrael zrušil povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách

Izrael, Jeruzalém
Izrael, Jeruzalém
Foto: Pixabay

Izrael díky příznivé epidemické situace téměř po roce zrušil povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách. I nadále však budou vyžadovány v nemocnicích, domovech pro seniory a na mezinárodních letech. Informuje o tom agentura AP.

Povinnost nosit uvnitř roušky přestala v Izraeli platit v sobotu večer. Země od vrcholu poslední koronavirové vlny způsobené variantou omikron eviduje pokles počtu nových případů. Na vrcholu minulé vlny přibývalo více než 1200, toto číslo kleslo na zhruba 200.

Izrael, který má 9,4 milionu obyvatel, od začátku pandemie zaznamenal více než čtyři miliony případů koronavirové nákazy a nejméně 10.658 lidí tam nemoci covid-19 podlehlo, podle ministerstva zdravotnictví více než pětina z nich od ledna.

Nejméně jednu dávku vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTEch obdrželo více než 72 procent izraelské populace a skoro polovina dostala tři dávky.

Izrael kvůli variantě omikron v listopadu uzavřel své hranice, v následujících měsících ale zemi znovu otevřel zahraničním návštěvníkům a zrušil téměř všechna protikoronavirová omezení.

Témata:  Izrael zdravotnické roušky

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.